• Subcribe to Our RSS Feed

O nebezpečí magie

Čer 16, 2016 by     Žádné komentáře    Rubrika: Články

Ano, magie je nebezpečná! Asi tak jako cestování po pražských ulicích a křižovatky.
Nikdy totiž nevíte, kdy se na vás vyřítí nějaký pitomec pohrdající svým i cizím životem, natož nějakými pravidly silničního provozu či, nedejžte bohové, nějakého slušného chování. Chodníky jsou rozkopané a plné děr, ve kterých si můžete zlomit nebo aspoň podvrtnout kotník. Kapsář vám může ukrást peněženku i doklady totožnosti, na něž si pak do hodiny stačí zřídit na vaše jméno nevýhodnou půjčku. Mohou vás zastavit příslušníci Policie ČR či strážníci Městské policie a chtít po vás doklady, nebo vám dát za nějaký váš prohřešek dokonce blokovou pokutu. Taky můžete narazit na opilce a páchnoucí bezdomovce, lidi šířící kapénkové infekce, agresivní důchodce ozbrojené holemi a pojízdnými nákupními taškami. A tak bych mohla pokračovat dál a dál. Jenomže pokud by vás tohle všechno mělo odradit, můžete si rovnou lehnout a umřít, protože riziko je prostě všude a v každém lidském konání.

Pokud však budete dodržovat základní bezpečnostní pravidla, prevenci a ochrany, troufám si tvrdit, že v Praze dokážete slušně přežít. A stejně tak je to i s magií a čarováním. Dodržíte-li základní ochranné postupy, budete-li se preventivně očišťovat a vůbec na sobě pracovat, troufám si tvrdit, že to s tím strašlivým nebezpečím okultna tak strašné zase nebude. Uvědomte si, že magie je především o zodpovědnosti za své činy, takže je skutečně na vás, abyste se o sebe postarali.
Jenže po pravdě řečeno, někdy mám pocit, že zdravý rozum někteří „taky-čarodějnice“ a „mágoši a magiči“ prostě nepěstují. Takže mi dovolte odstartovat miniseriál příspěvků o ochranných a bezpečnostních postupech při čarování.

Základem veškeré úspěšné praxe je uzemnění a vycentrování. Cvičení tohoto typu uklidňuje mysl, přináší uvědomění se energetických toků v těle, poskytují kontrolu nad touto energií a konečně nastoluje vnitřní rovnováhu, která umožní naslouchat hlasu bohů.
Tento postup jsem tu už sice jednou podrobně rozepisovala, ale v tomto případě je opakování cestou k moudrosti a není nikdy promarněným časem.

UZEMNĚNÍ a VYCENTROVÁNÍ
Pomocí dýchání se uvolněte. Dýchejte pomalu a pečlivě, dokud se vám toto tempo trochu nezautomatizuje. Při každém výdechu vizualizujte, jak všechny vaše starosti a úzkosti opouští vaše tělo vašimi chodidly. Při každém nádechu chodidly načerpejte novou energii. Představujte si sebe jako strom čerpající výživu z Matky země. Pokračujte v tomto, dokud se váš dech neustálí v pravidelném rytmu. Snažte se udržet tento způsob dýchání po celou dobu cvičení.
Najděte svůj střed. Někdo ho může cítit v hlavě na místě třetího oka, někdo v hrudi (srdeční čakra), podbřišku. Ženy ho často mohou cítit ve své děloze. Sílu ze země shromažďujte ve svém středu.
Pak při nádechu vizualizujte, jak čerpáte životní energii od Matky země a vedete ji skrz své tělo až do temene své hlavy, odkud ji vypouštíte do vzduchu kolem sebe v podobě třpytivého zlatého prachu. Ten se vznáší kolem vás a tvoří kolem vašeho těla zářivý oblak, který halí celé vaše tělo. Prociťte si ten úžasný pocit pohody a zdraví, který tato energie s sebou přináší.
Při dalším nádechu asi třicet centimetrů nad sebou spatříte zářící bod. Natáhněte se k němu myslí a sveďte z něj zářivý zlatý paprsek do svého srdce. Při výdechu pak toto zlaté světlo vyzařujte ze svého srdce do svého okolí všemi směry.
Na konci každého tohoto cvičení vyšlete přebytečnou energii ze svého těla – buď do země, nebo třeba do pokojových rostlin. můžete zkusit vyslat sílu i svému domácímu mazlíčkovi (upozornění: psi toto obvykle milují, kočky naopak utíkají z dosahu a často také vyvádí a zlobí).

Variace: Jakmile se dobře seznámíte s výše popsaným způsobem uzemnění a zažijete si je, můžete zkusit následující variace na toto cvičení.
* Vydechujte růžové světlo (odstín růženínu). Netryská z temene vaší hlavy ale ze srdce.
* Zkuste vizualizovat další barvy – stříbrnou, bílou, barvy duhového spektra. Všimněte si rozdílů v pocitech. Vyhovuje vám některá barva více než ostatní?
* Vyměňujte energie svrchu a zezdola tím, že vdechujete zlaté světlo Matky země a Otce nebe současně. Energie se setkává ve vašem srdci, když zadržujete dech. Při výdechu vyšlete výživu a život Matky země nahoru do nebe a při dalším výdechu sílu z nebe dolů k Matce zemi.

Reakční nevolnost
Správné uzemnění a vycentrování vás také ochrání před stavem, kterému se říká reakční nevolnost. Ta je způsobena jednou z těchto tří příčin: přetažení sil při práci s energií nebo magií, náhlým zaplavením příliš mnoha síly příliš rychle, nebo příliš rychlým výdejem příliš mnoha síly.
Reakční nevolnost je znamením, že vaše tělo a jeho energetické kanály byly jednoduše přetíženy (je to velice podobné namoženým svalům po přílišné námaze třeba v posilovně). Může mít za následek úpornou bolest hlavy, nauseu, závrať, bolest svalů a v extrémních případech i šok. Energetické „předávkování“ pak může vypadat jako hyperaktivita a euforie, spolu se závratěmi, neschopností pořádně spát a bolesti hlavy.
K prevenci reakční nevolnosti je dobré nepřepínat své síly (logicky!), mít excelentní základy pro magickou práci (základní i pokročilejší techniky uzemnění a vycentrování a ovládání energetických toků v těle).
A co dělat, když už však k tomuto stavu dojde? A dojde, stává se to i těm nejschopnějším. Není absolutně se zač stydět (asi bych to přirovnala k nakažení chřipkou – stane se časem prostě každému), je však důležité vědět, jak si můžete pomoci.
1) Pořádně se uzemněte, projděte si nejen základní cvičení, ale i některá náročnější a pokročilejší. Výrazně pomáhá postavit se bosky ke stromu, obejmout ho a vcítit se do něj.
2) Najezte se – ideálně bílkoviny. Mně osobně se občas stává, že toužím po sladkém, nicméně cukry zase zhoršují bolesti hlavy. Také mi pomáhá udělat si uzemňovací bylinný čaj, popř. nakapat pár kapek uzemňovací tinktury do vody (recept viz níže).
3) Vezměte si aspirin a pořádně se přirozeně vyspěte.
4) Jiné – máte-li tu možnost, dejte si masáž nebo koupel, vezměte si šperky z kamenů, které mají uzemňovací účinky (hematit, tygří železo, turmalín). Pokud se věnujete bojovým sportům, projděte si základní katy, abyste se „dostali do těla“ a uzemnili.

Uzemňovací bylinný čaj
2 díly pampelišky lékařské
1 díl violky vonné
1 díl řebříčku lékařského
1 díl jetele lučního
Všechny ingredience seženete v kvalitní bylinkové lékárně.
Směs zalijte vroucí vodou a nechte asi 20 minut louhovat. Vypijte.
Další možností je scedit nálev do láhve, přidat kousek hematitu a nechat asi 24 hodin v lednici. Pak si můžete dát vždycky skleničku pro uzemnění.
(UPOZORNĚNÍ! Tento čaj NENÍ náhražkou za uzemňovací a centrovací cvičení, spíš doplněním a pomocí, když se úplně nedaří.)
Lze používat i jako tinkturu. Louhujte v kvalitní vodce aspoň 6 týdnů.

Máte co dodat? Zanechte nám komentář!

XHTML: Můžete použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>