• Subcribe to Our RSS Feed

Kaatryn MacMorgan: Wicca 333

Kvě 5, 2009 by     Žádné komentáře    Rubrika: Články

Autorka se proslavila knihou All One Wicca: Study in The Universal Ecclectic Tradition of Wicca, který je volně dostupný na internetu , a je současnou prezidentkou Church of Universal Ecclectic Wicca (Církev univerzální eklektické wiccy).

Knihu tvoří několik samostatných esejů do hloubky se věnujících základům spirituality wiccy. Třebaže jednotlivá témata se běžně vyskytují prakticky ve všech knihách typu wicca 101 (101 označuje v angličtině kurzy pro začátečníky), zde jsou rozebírána podrobně a do hloubky, což ocení všichni, kterým už pouhé základy nestačí.

51I4BfXq+4L

V první kapitole se dopodrobna rozebírá problematika rede a už její samotný název – Wiccanské rede: dospělý pohled – naznačuje, že se rozhodně neomezuje jen na tradiční opakování známých osmi slov bez hlubšího zamyšlení, co toto pravidlo s sebou přináší v běžném životě wiccana.

V dalších kapitolách se autorka věnuje historii wiccy, otázce autentičnosti i třeba vztahu mezi wiccou a náboženství bohyně. Pojednává o tématu kreacionismu ve vztahu k wicce, vědy a víry nebo o obzvláště diskutovaných tématech proselytismu, satanismu, tzv. post-moderní wiccy a formování etického kodexu.

Kdo hledá knihu, která ho poučí jak oslavit esbat nebo sabat, tuto knihu by otvírat neměl. Ale ten, kdo hledá hlubší filozofické aspekty wiccy, jak implementovat wiccanskou spiritualitu do každodenního života dospělého, duševně vyspělého člověka, rozhodně by si ji neměl nechat uniknout.
Obzvláště pak výborný je test o padesáti otázkách, na kterých si ověříte svou hlubší znalost wiccy.

Kniha je zaměřena na dospělého čtenáře a její jazyk tomu odpovídá – není úplně nejjednodušší. Přesto není natolik obtížný, aby si průměrně zdatný angličtinář knihu nedokázal přečíst s minimální prací se slovníkem.

Titul: Wicca 333: Advanced Topics in Wiccan Belief
Autor: Kaatryn MacMorgan
nakladatelství iUniverse 2003
ISBN 0-595-27170-7

Zdroj obrázku www.amazon.com

Máte co dodat? Zanechte nám komentář!

XHTML: Můžete použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>