• Subcribe to Our RSS Feed

Juliet Sharman–Burke: Tarot

Úno 3, 2009 by     Žádné komentáře    Rubrika: Články

Perfektní kniha pro začátečníka, která však neurazí ani zkušenější vykladače.

Juliet Sharman-Burke je u nás známá spíše jako autorka Mytického tarotu a doprovodné knihy. Již v roce 1999 zde však vyšla jedna z jejích dalších knih nazvaná českým vydavatelem jednoduše Tarot.

UnderstandingTheTarot.SharmanBurke

V této knize se dozvíte něco málo o původu tarotu, o jednotlivých karetních souborech, způsobech výkladu a o tom, jak se obeznámit s jednotlivými kartami. Hlavní a nejobsáhlejší část knihy je však věnována významům jednotlivých karet.

Autorka využívá dvanácti různých tarotových sad, na jejichž symbolech vysvětluje významy jednotlivých karet. Každé kartě Velké arkány je věnována dvoustránka, na které je uvedeno, jaké je tradiční zobrazení této karty, k jaké stezce je karta přiřazována na kabalistickém stromu života a stručný výklad dané karty. Dále zde najdeme vyobrazení karty ve čtyřech různých tarotových sadách spolu s jejich popisem a vysvětlením symboliky, mnohdy na podkladu mýtu, ke kterému se karta v dané sadě vztahuje.

Oproti tomu je kartám Malé arkány věnována vždy polovina stránky, na které najdeme vyobrazenou příslušnou kartu z některé obrazových sad (některé sady používají pro zobrazení Malé arkány pouze příslušný počet symbolů) a výklad samotné karty i její symboliky.

Každá z karet je též označena krátkou větou shrnující její význam.

Kniha je místy pro upřesnění významu jednotlivých karet prokládána otázkami studenta tarotu a odpověďmi na ně.

Na závěr autorka uvádí ještě několik vzorových případových studií – rozborů výkladů karet k jednotlivým otázkám klientů.

Kniha je v současné době vyprodána jak v české, tak i v anglické verzi

Ukázka z knihy:

Výklad SÍLY:

Tato karta hovoří o potřebě odvahy, síly a odhodlání, abychom se dokázali postavit „lvu v nás“. Lev je symbolem potenciálu velké ničivosti, destrukce stejně jako královské velikosti. Herakles je schopen zničit děsivý aspekt lva, kdežto jeho nádhernou kůži zachová pro svou ochranu. Tato karta skýtá možnost sebeuvědomění a potenciál pro integritu a individualitu. Pozitivně předkládá Síla příležitost ke smíření s vnějším i vnitřním nepřítelem. Na negativní úrovni by mohla značit podlehnutí nízkým pudům nebo zneužití síly.

Nakl. údaje: Knižní klub, Praha 1999,
Jazyk: čeština
Počet stran: 128
ISBN 80-7176-985-1
z anglického originálu Understanding the Tarot

Zdroj obrázků http://www.heavenandearthworkshops.com/julietsharmanburke.html a http://www.zeably.com/Juliet_Burke

Máte co dodat? Zanechte nám komentář!

XHTML: Můžete použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>