• Subcribe to Our RSS Feed

Jak si vypěstovat rostlinného Pomocníčka

Čer 21, 2016 by     Žádné komentáře    Rubrika: Články

Jedná se o recept poupravený podle mých osobních zkušeností, na základě postupu vyučovaného v tradici Streghería.

0) Rituál novoluní – vytvořte si posvátný prostor, tak jak jste zvyklí.
Z bohů, kteří vám mohou pomoci v konání, mohu doporučit Gerdu/Gerðr a Freyra (germánská tradice), Nemetonu, Nantosueltu a jejího druha Sucella (keltská tradice), Gaiu, Hóry, Demétér a Koré (řecká tradice), Ceres, Terru a Marta (římská tradice)…
Na vykuřování chrámové kuřidlo. Jedná se o směs: 1 díl rozmarýny, 1 díl levandule, 0,5 dílu skořice, 2 díly olibana
Připravte si a rituálně očistěte květináč, hlínu, kameny/křišťály, semena.

1) Pomocníčka zasadíme…
Vyberte si semínko, výhonek nebo cibulku (či jiné dle volby rostliny – více o volbě viz níže), opatřete si nový květináč či jinou vhodnou nádobu. Sežeňte si větší krystal – křišťál je poměrně univerzální, popř. lze zvolit jiný kámen dle magických korespondencí či jiného hlediska (třeba to, že je váš oblíbený a dobře se vám s ním pracuje); a čtyři menší křišťály (lze třeba i kameny korespondující se světovými stranami; lze i větší počet dle vlastního systému – vhodné je třeba 8 či 12). Kameny je potřeba před použitím řádně očistit.
Zasaďte do cca středu hlíny větší krystal. Kolem dokola usaďte menší krystaly. Nabijte všechny své kameny. Požehnejte hlínu, zalejte ji. K zalévání používejte vodu s přidanými kapkami své krve – tak 3 kapky na 0,5 litru. Ženy mohou bez problému používat krev menstruační. K patě středového krystalu zasaďte zvolené semínko.

2) Pomocníček roste…
Každý den spojte své ruce do trojúhelníku nad hlínou (spojené palce a ukazováčky – viz obrázek) a skrze tento trojúhelník sesílejte energii k růstu, svou lásku (protože svého Pomocníčka musíte milovat!) a soustřeďte se na obrazy, které k vám na oplátku začnou přicházet (podoba Pomocníčka). Můžete svému Pomocníčkovi i zpívat, ideálně čarodějnické chanty nebo silovou píseň.
Nezapomínejte na správnou péči o rostlinu – voda (s vaší krví), v případě potřeby hnojivo, dostatek sluníčka či stínu atd.

3) Zpečetění pouta s Pomocníčkem…
Jakmile rostlinka dostatečně povyroste – časově ideálně při přibývajícím Měsíci či velkém svátku – proveďte rituál, kterým definitivně zpečetíte své pouto.
Vytvořte kruh (každý dle své tradice a způsobu práce), nádobu s rostlinkou postavte do středu. Uveďte se do stavu změněného vědomí a soustřeďte se na rostlinku. Kontaktujte svého Pomocníčka. Zeptejte se ho na jméno. Povídejte si s ním, zeptejte se ho, co umí, s čím vám bude pomáhat, co vás naučí, co od vás vyžaduje, jak jej přivoláte…
Rozlučte se, zalijte ho trochu vodou se svou krví (tentokrát koncentrovanější roztok).
Dokončete rituál.

4) Práce s Pomocníčkem…
Zde hodně záleží na tom, jakou povahu váš Pomocníček bude mít. Může to být ochranný duch vašeho domova, může vám poskytovat část svého těla, aby dodal sílu vašim rituálům (např. přidáním do vykuřovacích směsí), může fungovat jako šamanský spojenec z říše rostlin.
Stejně tak jeho přivolání se bude lišit – může to být slovem či formulí, kterou vám prozradí, můžete ho vizualizovat.

5) Život s Pomocníčkem…
Nezapomeňte se o svého Pomocníčka dobře starat. Nezapomeňte na přirozené vlastnosti rostliny. U trvalek s vámi toto úžasné magické stvoření pobude i několik let, u jednoletých rostlin váš čeká magický rok v jeho společnosti.

Pozn:
Při výběru rostliny, z níž si chcete vypěstovat Pomocníčka, se tradičně nejčastěji doporučují tyto:
bílá šalvěj (salvia apiana), pelyněk pravý i černobýl, levandule – ochranné a magické rostlinky, které poskytují lístky pro očistné rituály
rozmarýna, svlačec rolní, sporýš, jitrocel kopinatý – vhodné pro práci s vílami a posílení kouzel
různé druhy mechů, bodlák, kopřiva – ochranné pro domov
samozřejmě můžete volit dle speciálního účelu, astrologických korespondencí apod.

Přeji hodně štěstí a magické výsledky.

Máte co dodat? Zanechte nám komentář!

XHTML: Můžete použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>