• Subcribe to Our RSS Feed

7 způsobů, jak si užít magický život

Pro 31, 2015 by     Žádné komentáře    Rubrika: Články

10175001_10154014615612313_9189971294980738393_nNávrat k víře mých předků, ať už v podobě spirituality Bohyně, rekonstrukcionalistických tradic nebo směrů modernějších a eklektických, uctívání Starých bohů není jen o tanečcích v lese bez šatů pod úplňkem – i když to je taky skvělá zkušenost! A tak pro nový rok je tu pár nápadů, jak si užít život naplněný magií pomocí „malých“ každodenních rituálů.

Přiznávám, že mám slabost pro vypilované velké rituály zahrnující konstelace nebeských těles, rituální roucha a šperky, oltář vybavený rituálními nástroji a dekoracemi i hutný dým z voňavých vykuřovacích směsí namíchaných ke specifickému účelu. Ale taky žiju každodenní život podobný tisícům ostatních – chodím do práce, jezdím MHD, bavím se s přáteli, nakupuji…
Víra, má-li život skutečně obohacovat, není jen záležitostí pro magické rituály, ale měla by vás doprovázet neustále. Nemusí to být kdovíjak viditelné, konec konců nedomnívám se, že je vhodné otloukat svou víru jiným lidem o násilně hlavu.

1) Místo, kde žiju:
Vyzdobte si svůj dům či pracovní místo. Použijte barvy, které máte rádi a které vás nabíjí energií. Přidejte si dekorace – ať už to je soška vaší patronské bohyně/boha/silového zvířete, oblíbený kámen či krystal. Pořiďte si obrázek od některého z pohanských umělců, krásně třeba vypadají zarámované tarotové karty naaranžované v nějakém rozkladu či podle sefirotického stromu. Ranní kávu či čaj pijte ze „šťastného“ hrníčku, změňte si pozadí na počítačové ploše.

2) Dýchejte!
Zavřete oči a několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Vyčleňte si chviličku na základní dechové cvičení, které vás uzemní a vycentruje, nabije energií. Tak dlouho to zase netrvá a přínos budete cítit ještě dlouho poté. Položte si hlavu na hruď jiné osoby, naslouchejte jejímu dechu a zkuste svůj dech zharmonizovat s jejím. Používejte vonné směsi esenciálních olejů či vykuřovacích směsí. Dejte si do vyhřáté trouby kus chleba nebo pár zrnek kávy.

3) Mé tělo:
Naše těla jsou chrámy, tak je třeba se k nim s náležitou úctou chovat. Dopřejte si magickou koupel k očistě či dobití energie. Ozdobte se – šperky, speciálním účesem, tetováním, novým oděvem. Zkuste si zaexperimentovat s různými styly. Vyzkoušejte si na sobě něco, co by vás dosud prostě ani nenapadlo si obléct. Jak se cítíte?

4) Bezpečný prostor:
Ukliďte si doma. Obklopte se živými bytostmi – květinami, domácími zvířaty. Očistěte si svůj životní prostor oblíbenou hudbou, vůní nebo smíchem.

5) Slunce a vítr
Vyvětrejte si doma pořádně. Vyjděte si ven na čerstvý vzduch. Jděte pěšky místo abyste jeli autem. Lehněte si do trávy a se zavřenýma očima naslouchejte světu. Projděte se bosky po trávníku.

6) Pozitivní život
Je mi jasné, že spojení slov pozitivita a život u mnoha vyvolává leckdy skoro až kopřivku díky četným lidem, kteří pozitivní myšlení dokázali dovést do nehorázných významů, které lidem spíš škodí a zraňují. Nechci po vás, abyste najednou všechno vnímali jako skvělé, dokonalé, karmicky poučné a pozitivní, ani abyste najednou vytěsnili „negativní“ emoce (strach, zlost atd.). Ale zkuste lidem kolem sebe nabídnout kompliment (řekněte kolegyni v práci, že jí to sluší), popřát hezký den či se jen usmát na neznámého člověka v MHD. Přestaňte se týrat přemítáním o „co by, kdyby“, které vás nutí omílat katastrofické scénáře.
Pořiďte si tzv. „krabičku díků“. To je krabička (či jiná nádoba), kam si v průběhu roku budete dávat lístečky, na které napíšete věci, které se vám povedly, které jste dosáhli realizovat, za které jste vděční. Na konci roku ji pak otevřete a spočítejte si svá požehnání a úspěchy, připomeňte si je – a nezapomeňte za ně poděkovat! Sobě, své rodině, bohům…

7) Malá kouzla
Začleňte do svéh činností a práce malá kouzla. Je jedno, jestli to budou základní techniky spojené s vizualizací (při úklidu nebudete vymetat jen hmotné smetí ale i škodlivé energie), kouzla instantní magie či jen používání náležitých živlových korespondencí při volbě stravy či šatníku (např. Příprava bylinkového čaje nebo barevně nalakované nehty).

Takže do nového kalendářního roku vám všem přejeme hodně zdraví, štěstí a úspěchů a nechť vám bohové žehnají.

Máte co dodat? Zanechte nám komentář!

XHTML: Můžete použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>